دانلود نرم افزار موبایل

معرفی انواع ماشین کنترلی - ابنجکو

بازی کردن با انواع ماشین کنترلی نه تنها برای کودکان بلکه حتی برای بزرگسالان نیز جالب و سرگرم کننده است. علت آن علاقه مندی به مسابقات رالی است. به عبارت دیگر ایده تولید ماشین های کنترلی از مسابقات ماشین سواری گرفته شده است.

البته لگو بازی هم در دسته پر طرفدار اسباب بازی ها قرار گرفته است.

کنترل این ماشین ها توسط رادیو از راه دور انجام می شود و در سطوح مختلفی از ماشین های کوچک برای پسر بچه های خردسال گرفته تا ماشین های تمام حرفه ای برای بزرگسالان تولید می شوند.

انواع پیشرفته این ماشین ها دارای سیستم فنربندی و شاسی حرفه ای هستند که منجر به افزایش قدرت و دقت در هنگام استفاده می شود.

اگر شما هم جز علاقه مندان ماشین کنترلی هستید این مقاله را تا انتها بخوانید. انواع ماشین کنترلی در مدل های مختلف با بررسی ویژگی های فنی هر کدام به شما معرفی کرده شده است.

تقسیم بندی انواع ماشین کنترلی

دو تقسیم بندی مهم برای ماشین های کنترلی وجود دارد:

بر اساس نیروی محرکه

ماشین های کنترلی بر اساس منبع تامین انرژی به دو دسته بنزینی و الکتریکی تقسیم بندی می شوند. در ماشین های کنترلی الکتریکی از باتری های لیتیوم پلیمری و یا لیتیوم یونی استفاده می شود. نوع سوخت در ماشین های کنترلی سوختی بنزینی و سوخت نیترو است. سوخت نیترو از ترکیب متان با اتانول و روغن کرچک به دست می آید که دارای قیمت بالاتری نسبت به بنزین است.

بر اساس تعداد دیفرانسیل

دیفرانسیل قطعه ای است که محل قرار گیری آن در زیر خودرو مابین چرخ های جلویی و عقبی است. دیفرانسیل وظیفه تقسیم قدرت موتور بین چرخ ها را بر عهده دارد. تعداد دیفرانسیل در حرکت و مانور ماشین های کنترلی نقش مهمی را دارد و بر این اساس ماشین های کنترلی به دو دسته تک دیفرانسیل و دو فرانسیل تقسیم بندی می شوند.

مدل های مختلف ماشین کنترلی در بازار

ماشین های آفرود ماشین های قدرتی برای حرکت روی تپه و موانع و صخره نوردی طراحی شده اند. به همین دلیل دارای شاسی بلند، کمک فنرهای قوی، لاستیک های با قطر و گام بیشتر، دو دیفرانسیل و سیستم تعلیق قدرتمند هستند. وجه مشخصه ماشین های آفرود قدرت بالای موتور است. موتور الکتریکی دارای kv پایین تر و توان بالاتر است و مدل سوختی از نوع بنزینی است.

آنرود

ماشین های کنترلی آنرود جز دسته ماشین های سرعتی هستند که تنها قابلیت حرکت بر روی مسیر های صاف و جاده ای را دارند.

شما میتونید لگو بازی رو به کودکان خود یاد بدید.

ماشین کنترلی اسباب بازی

این دسته دارای کمترین قیمت، قدرت و سرعت در بین انواع مختلف ماشین های کنترلی هستند و مدل های مختلف آن برای کودکان 3 تا 10 ساله مناسب است.

باگی

مدل های باگی جزو ماشین های سرعتی و مسابقه ای هستند. وجه مشخصه ظاهری آنها بدنه کشیده تر، شاسی خوابیده و لاستیک های با قطر کمتر است. این ماشین ها تنها توانایی حرکت در سطوح صاف آسفالت شده و ساحل دریا اما انجام حرکاتی چون دور درجا، دریفت و تیک آف را دارد. برای داشتن سرعت نیازمند دور موتور بالا هستند که این مهم با استفاده از موتور های الکتریکی و موتورهای با درصد بالای سوخت نیرو حاصل می شود.

دو منظوره باگی آفرود

این ماشین ها هر دو خصوصیت ماشین های باگی یعنی سرعت و ماشین های آفرود یعنی قدرت را همزمان دارند.

تراک

مدل های تراک دارای شاسی بلند تر از ماشین های آنرود و ظاهری شبیه به وانت را دارند. قابلیت حرکت روی چمن، آسفالت، منطقه جنگلی و جاده خاکی را دارند. اما همانند ماشین های آفرود توانایی حرکت بر روی مسیرهای سنگلاخی را ندارند.

دریفت

طراحی ماشین ها به گونه ای است که برای انجام حرکات نمایشی بر روی سطوح صاف آسفالتی و یا سالن های ورزشی مناسب است.

لگو بازی رو همین الان از ژپتویز خریداری کنید.

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 1 سپتامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.